Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Všeobecne o obci

erb ratkova1.gifObec Ratková sa nachádza v okrese mesta Revúca. Leží v juhovýchodnej časti Slovenského Rudohoria na nive a terasovej plošine v doline Západného Turca. Nadmorská výška stredu obce je 298 m.n.m., kataster s rozlohou 1271 ha leží v rozpätí nadmorských výšok 282-597 m. Dubovými lesmi zalesnený vrchovinný povrch chotára na oboch stranách toku tvoria horniny mladších prvohôr, fylity, pyroklastiká andezitov a vápence. V osade Repištia je ložisko železnej rudy.

obec Ratková

V súčasnosti má obec 627 obyvateľov a kataster 1 271 ha. Obec vedie starosta obce Bc. Ján Bobrovský. Obec má 5 členné obecné zastupiteľstvo. V obci pracujú komisie: kultúry a športu, priestupkovej a sťažností a rómskej problematiky.

Občanom poskytujeme služby: pohrebnícke, v zdravotnom stredisku: vo všeobecnej, internej, detskej, zubnej a gynekologickej ambulancii, a stanici záchrannej zdravotnej služby.  Občania môžu využívať obecnú knižnicu. Nachádza sa tu: pošta, maloobchodná predajňa, pneuservis, lesná správa. Obec prevádzkuje Základnú a Materskú školu, ktoré navštevujú školopovinní z Ratkovej a okolia. Obec ďalej prevádzkuje vo výrobnom období na prevádzkovanie liehovaru aj Pálenicu.

 obecny_urad (1).jpg          stare_remeselnicke_domy__1_.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Zmena hodín pre verejnosť - Pošta Ratková od 1.7.2018

Zmena hodín pre verejnosť - Pošta Ratková od 1.7.2018

Zmena hodín pre verejnosť - Pošta Ratková

Zmena hodín pre verejnosť - Pošta Ratková od 01.07.2018

webygroup
ÚvodÚvodná stránka